مراقبتی و بهداشتی

اسکراب چیست؟ طرز استفاده از اسکراب پوست و صورت

اسکراب پوست

 

با اسکراب پوست و نحوه ی انجام آن آشنا شویم

در این مطلب هر آنچه در رابطه با اسکراب پوست و صورت لازم است بدانید را در اختیار شما قرار می دهیم. پوست ویترین زیبایی هر فرد است. اهمیت به این ارگان وسیع و پر اهمیت به خصوص در میان خانم های جوان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. راه های بسیار زیادی برای زیباتر جلوه دادن پوست وجود دارد. یکی از این راه ها، پاکسازی پوست از مواد زائد و اضافی است. برای اینکه پوست، شاداب و جوان بماند و زایایی خود را حفظ کند، لازم است که بافت مرده از آن جدا شود تا فضا برای رشد سلول های در حال تکثیر باز شود. تجمع لایه های مرده بر روی آن، منجر به ایجاد تیرگی پوست، ایجاد چین و چروک، پدید آمدن جوش و آکنه، شل شدن و افتادگی پوست و … می شود.

 

اسکراب صورت

 

در این وضعیت پوست به سمت پیری می رود. اگر در جستجوی احساس سبکی، تازگی و بازگشت زیبایی به پوست تان هستید، ما به شما انجام صحیح و اصولی اسکراب پوست را توصیه می کنیم.

 

انجام اسکراب را جدی بگیرید

انجام اسکراب را جدی بگیرید

 

اسکراب SCRUB چیست؟

اسکراب SCRUB فرآیندی موثر در جهت بهبودی وضعیت پوست است که طی آن لایه برداری و پاکسازی پوست از مواد زائد صورت می پذیرد. انواع پوست ها، به خصوص انواع چرب آنها، دائما در حال تکثیر و به جا گذاشتن لایه ی مرده از خود هستند. در این وضعیت یک لایه بردار باکیفیت می تواند چاره ی کار باشد.

ترکیب اسکراب های لایه بردار، معمولا به علت دانه های ریز گرانولی که درون آنها وجود دارد، مقداری زبر است. این وضعیت جدا کردن لایه های اضافی را آسان تر می کند و منجر به تسریع رشد سلول های جوان پوست می شود. لایه ای که به کمک اسکراب پوست از روی صورت برداشته می شود، حاوی سلول های مرده، چربی پوست، باقی مانده مواد آرایشی و گرد و غبار معلق در هواست.

 

بهترین اسکراب

 

چرا باید اسکراب پوست و صورت را جدی بگیریم ؟

بی توجهی نسبت به لایه برداری پوست، منجر به پر شدن منافذ پوست و در نهایت مسدود شدن آنها می شود. در این شرایط می توان گفت که درصد جوش، تبخال، آکنه و مشکلات پوستی چند برابر حالت استفاده از اسکراب پوست می شود. از دیگر عوارض بی اعتنایی نسبت به این فرآیند مهم، احساس سنگینی، عدم شادابی و پیر شدن پوست است که حالتی ناخوشایند را در شما به وجود می آورد. استفاده از لایه برداری مناسب می تواند شما را با پوست جدیدتان آشنا کند و درهای زیبایی و سرزندگی را بر روی شما بگشاید. اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که هر روز آرایش می کنید، اسکراب SCRUB هفتگی و مداوم پوست را حتما به شما توصیه می کنیم.

 

اسکراب پوست، فضا را برای رشد و تنفس آن فراهم می کند

اسکراب پوست، فضا را برای رشد و تنفس آن فراهم می کند

 

اسکراب های موجود در بازار از چه موادی تشکیل شده اند؟

همانطور که گفتیم این محصولات لایه بردار که نقش پاکسازی پوست را دارند، حاوی دانه هایی جامد تحت عنوان گرانول هستند که در یک پایه ی ژله ای یا کرم مانند شناورند. وظیفه ی این دانه ها پاکسازی عمیق پوست از طریق زبر تر کردن بافت اسکراب است. گرانول ها گاها از جنس پلی اتیلن و گاه از جنس ترکیبات طبیعی مانند هسته خرد شده ی میوه ها، پوست خرد شده ی گردو و بادام و … هستند. در ترکیب اسکراب پوست همچنین می توان مواد مغذی، انواع ویتامین ها، آبرسان ها و مرطوب کننده ها و انواع نرم کننده ها را مشاهده کرد. مرغوبیت هر اسکراب SCRUB به واسطه ی میزان غنی بودن فرمولاسیون آن از مواد گیاهی و ارگانیک مورد نیاز پوست تعیین می گردد.

 

اسکراب شنی صورت و بدن کره شیا بیوآکوا

مزایای انجام اسکراب پوست صورت و بدن

استفاده از یک اسکراب لایه بردار درجه یک، مزایا و فواید بسیار زیادی دارد. این فرآیند منجر به انجام لایه برداری بسیار ملایمی می شود. به طوری که نه تنها سلول های مرده پاکسازی می شوند، بلکه پوست نیز آماده ی جذب مواد مغذی می گردد. از بین رفتن لایه ی مرده معادل است با باز شدن فضای کافی برای تنفس و متابولیسم بافت جدید. متخصصان توصیه می کنند که پس از مصرف اسکراب، از کرم های تقویتی پوست استفاده کنید. استفاده از اسکراب پوست صورت و بدن، برای پوست های خسته و کدر، بسیار لازم و ضروری است و بعنوان راه درمان موثری به آنها توصیه می گردد که مشکلات پوست را برطرف می سازد.

 

با اسکراب پوست، جوانی و شادابی را به آن هدیه دهید

با اسکراب پوست، جوانی و شادابی را به آن هدیه دهید

 

دیگر جوش نزنید

اسکراب پوست، عملکرد ضد آکنه و ضد جوش ویژه ای دارد. در این حالت دیگر به آلودگی ها، اجازه ی ماندن درون منافذ پوست داده نمی شود. اسکراب علاوه بر تخلیه ی کامل این منافذ از چربی ها و مواد زائد، دهانه ی منافذ را نیز تنگ تر می کند. به این ترتیب شرایط برای به وجود آمدن جوش های چرکی بسیار سخت می شود و عملا می توانید با آنها خداحافظی کنید! با مصرف مداوم اسکراب لایه بردار پوست، چهره ای چندین سال جوان تر و شاداب تر داشته باشید. در این وضعیت میزان لکه، کک و مک، تیرگی و ناهمواری پوست نیز به حداقل میرسد و پاکی، صافی و یکدست بودن بافت آن رضایت شما را به خود جلب خواهد کرد.

 

محصول : بلک ماسک بیوآکوا

 

پوستی پر آب داشته باشید !

اسکراب پوست معمولا حاوی مواد آبرسان و مرطوب کننده است و با حفظ رطوبت در لایه میانی پوست از تیرگی، افتادگی، ایحاد چین و چروک و خستگی پوست جلوگیری می کند. حضور آب، موجب ایجاد پوستی روشن تر و سفت تر می شود. رطوبت با رخنه در منافذ و فواصل خالی پوست و با پر کردن آنها، استحکام ساختاری آن را حفظ می کند. اگر اسکراب را به همراه محصولات برنزه کننده پوست استفاده کنید، شاهد تاثیر حداکثری این محصولات خواهید بود.

 

انواع اسکراب لایه بردار پوست

انواع اسکراب لایه بردار پوست

 

همه جا را لایه برداری کنید !

خوب است بدانید که این تنها صورت شما نیست که نیاز به لایه برداری دارد. سلول های تمام بدن، دائما در حال رشد و تکثیر اند و روز به روز به میزان حجم لایه مرده ی آنها افزوده می شود. پس اسکراب بدن نیز لازم به نظر می رسد و منجر به سبک شدن بدن و القای احساس تازگی و شادابی در شما می شود. اما برای این کار باید به نازک یا ضخیم بودن پوست بدن در حین اسکراب توجه کرد که در ادامه به این نکته بیشتر اشاره خواهیم کرد. حال اگر در این میان، اسکرابی که خریداری کرده اید خاصیت نرم کنندگی و ویتامینه کردن پوست را هم داشته باشد، یعنی شما خرید ایده آل خود را انجام داده اید. علاوه بر این یک SCRUB خوب دارای فرمولاسیون گیاهی و عاری از هرگونه اسانس و عطر شیمیایی است.

 

تاثیر لایه برداری بر بافت پوست صورت

تاثیر لایه برداری بر بافت پوست صورت

 

هماهنگی اسکراب و نوع پوست

لازم است چند نکته را در رابطه با هماهنگی پوست و اسکرابی که به قصد لایه برداری از آن استفاده می کنید ذکر کنیم. در ابتدا اینکه اگر بر روی پوست تان جوش های فعال زیاد یا زگیل و تبخال دارید، انجام اسکراب SCRUB ممکن است منجر به پخش شدن میکروب ها شود. اگر دچار اینگونه مشکلات پوستی هستید، قبل از استفاده با یک متخصص پوست حتما مشورت کنید. اسکراب پوست برای آقایان نیز همانند خانم ها توصیه می شود. آقایان به علت پوست ضخیم تری که دارند، قطر لایه ی پوست مرده در آنها بیشتر است. به همین علت SCRUB می تواند تا حدود زیادی مشکلات پوستی آنها را برطرف سازد.

 

اسکراب لایه بردار صورت اسطوخودوس بیوآکوا BIOAQUA

اگر پوست حساس دارید بخوانید …

اگر پوست صورت و بدن تان حساس و مترصد التهاب است، در انجام این کار با پزشک خود یا مشاور پوست مشورت کنید. در این حالت حتی می توانید از اسکراب های طبیعی استفاده کنید تا دچار التهاب نشوید. اسکراب هایی کف فرمولاسیون دستی دارند را در خانه نیز می توان آماده کرد. این محصولات عمدتا از مواد طبیعی، گیاهان، دانه ها و … تشکیل می شوند و ساخت آنها سخت نیست. علاوه بر این اگر پوست نرمال نیز دارید، در حین لایه برداری باید به بخش هایی از بدن تان که بافت نازک تری دارند، توجه کنید و میزان زیادی لایه بردار را برای مدت زمان طولانی در آن قسمت قرار ندهید.

 

همیشه جوان بمانید

همیشه جوان بمانید

 

پوست خود را بشناسید …

همانطور که گفتیم اسکراب پوستی که قرار است استفاده کنید، باید هماهنگی بالایی با جنس پوست شما داشته باشد. انواع جنس پوست افراد عبارت اند از چرب، خشک، ترکیبی و طبیعی. برای تعیین نوع پوست تان چهره ی خود را بشویید و اطمینان حاصل کنید که هیچ آرایشی بر روی پوست شما وجود ندارد. سپس بگذارید پوست تان در جریان هوا خشک شود و یک ساعت صبر کنید. سپس به بافت پیشانی، بینی، چانه و گونه خود توجه نمایید. اگر چربی در این مناطق مشاهده نمودید شما دارای پوست چربی می باشید و در صورت خشک بودن این مناطق پوست صورت شما خشک می باشد . اگر مناطق پیشانی، بینی و چانه شما چرب بود و سایر قسمت های صورت تان پوست خشکی داشت شما دارای پوست ترکیبی یا مختلط می باشید.

و اما در صورتی که سابقه ی حساسیت پوستی مانند قرمزی، ترک، خارش و یا سوزش دارید شما دارای پوستی حساس می باشید. با توجه به این طبقه بندی، جنس پوست تان را معین کنید. سپس در حین خرید اسکراب لایه بردار، با توجه به این طبقه بندی، اسکرابی بخرید که مناسب جنس پوست تان باشد.

 

انواع جنس پوست

انواع جنس پوست

 

طرز استفاده از اسکراب پوست و صورت

قبل از شروع کار، حتما در نظر داشته باشید که افراط در اسکراب پوست صورت و بدن، می تواند به بافت پوست آسیب جدی وارد کند و موجب ایجاد التهاب در آن شود. پزشکان و متخصصان اینگونه توصیه می کنند که در ابتدا یک بار در هفته و سپس این عمل را تا دو بار در هفته تکرار کنید. (اگر پوستی حساس دارید احتیاط کنید) ممکن است فکر کنید که اسکراب زیاد موجی شفاف شدن پوست شما می شود. اما این باور کاملا اشتباه است. در صورت تکرار بیش از حد این فرآیند جنس پوست تان خشک و خشن می شود و آسیب می بیند. افرادی هم که جنس پوست آنها خشک است، هر 10 روز یکبار یا دو هفته یکبار اسکراب کنند.

 

اسکراب برنج بیوآکوا

 

بهترین زمان برای انجام این کار، انتهای زمان حمام است. زمانی که منافذ پوست باز است و بافت مرده آماده ی جدا شدن هستند. اسکراب خود را در حمام و نزدیک دوش یا وان بگذارید. در این وضعیت، فراموش نمی کنید که چه زمانی باید از آن استفاده کنید. و به عنوان آخرین نکته پیش از توضیح مراحل اسکراب، این را عرض می کنیم که همیشه بهترین اسکراب را انتخاب کنید. بهترین همواره گران ترین نیست. بهترین آن محصولیست که بیشترین سازگاری را با بدن شما دارد.

 

با انجام مداوم اسکراب، همواره بدرخشید

با انجام مداوم اسکراب، همواره بدرخشید

 

مراحل انجام اسکراب

 • پوست خود را مرطوب کنید. این کار به ترکیبات موجود در اسکراب اجازه می دهد که با پوست صورت و بدن شما نهایت تماس را داشته باشد و منجر به نرم شدن پوست شود.
 • اسکراب را به پوست بمالید و آن را به آرامی پخش کنید. هر نقطه از بدن تان که حس می کنید در آن لایه ی اضافی وجود دارد، مقصد احتمالی لایه برداری است. البته نقاط حساس مانند پشت و اطراف چشم، را نباید لایه برداری کرد. این ماساژ، به آرامی هرچه تمام تر باید صورت پذیرد وگرنه به پوست آسیب می زند. در ضمن هنگام ماساژ به نقاط حساسی مانند بالا و بین سینه ها نیز باید توجه کنید و در برابر آنها با احتیاط عمل کنید.

محصول : چسب لیفت سینه

 • اسکراب را به صورت دورانی و با ماساژ های نرم بمالید. همه ی نقاط را پوشش دهید. زیر زانو و آرنج ها را فراموش نکنید. این ماساژ دورانی در نقاط حساس آرامتر و در نقاطی که پوست ضخیم دارند، محکم تر دنبال می شود.
 • پس از پایان کار، اجازه ندهید که اسکراب بیش از اندازه بر روی پوست بماند. زیرا آن را خشک می کند و منجر به خارش می شود. در این وضعیت به آرامی پوست را شستشو دهید و مطمئن شوید که تمام مواد موجود بر روی آن پاک شده است. سپس به آرامی پوست را خشک کنید و شاهد تاثیر اعجاب انگیز اسکراب باشید
 • پس از این مرحله لازم است پوست را با کمک محصولات مراقبتی روزانه مانند کرم، مرطوب کننده و لوسیون پوشش دهید تا هوای کمتری به طور مستقیم با پوست لایه برداری شده در تماس باشد. لوسیون ها در این مرحله نقش مهمی دارند و از خشک شدن پوست جدید جلوگیری می کنند. این را بدانید که اسکراب پوست تفریح و سرگرمی نیست و اگر با دقت انجام نشود آسیب جدی به پوست وارد می کند.

 

بازگشت به روزهای جوانی با انجام اصولی اسکراب

بازگشت به روزهای جوانی با انجام اصولی اسکراب

 

مدت زمان باقی ماندن اسکراب روی صورت

در صورتی که می خواهید از این محصول برای صورتتان استفاده نمایید، همانطور که در طرز استفاده پاراگراف قبلی به آن اشاره شد، ابتدا پوست صورتتان را کمی مرطوب کنید، سپس بعد از زدن اسکراب، چندین دقیقه آن را با دستانتان ماساژ دهید، تا تاثیر خود را بگذارد، اما مراقب باشید که بهتر است اجازه ندهید بر روی پوست صورتتان خشک شود و قبل از خشک شدن صورتتان را بشویید، بنابراین مدت زمان باقی ماندن آن با توجه به نوع اسکراب متغیر است، اما به صورت کلی حدود 1 الی سه دقیقه ماساژ دادن صورت کافی است

مراقبت هایی که باید بعد از استفاده از اسکراب ها صورت گیرد

 • پرهیز از دست کاری جوش و کندن جوش ها
 • پرهیز از انجام آرایش های سنگین و استفاده از لوازم مراقبتی قوی
 • شست و شوی مناسب پوست
 • عدم استفاده از تونر ها
 • پرهیز از ماساژ صورت بعد از استفاده از اسکراب ها
 • پرهیز از ورزش بعد از انجام این کار
 • عدم استفاده از دارو های ضد آکنه بعد از استفاده از این محصول
 • دوری از آفتاب
 • پرهیز از انجام لیزر و وکس

 

با انجام اسکراب، مانند الماس بدرخشید

با انجام اسکراب، مانند الماس بدرخشید

 

در زمان خرید اسکراب باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید اسکراب پوست باید به آنها توجه شود، می توان موارد زیر را نام برد:

• اسکراب دارای پروانه بهداشت باشد.
• بسته بندی مناسبی داشته باشد و بر روی آن تاریخ درج شده باشد.
• باید دارای منشا گیاهی طبیعی باشد.
• میزان مواد شیمیایی به کار گرفته شده در اسکراب باید رو به صرف باشد و در ترکیبات به حداقل برسد.
• همچنین اسکراب باید فاقد هر گونه اسانس و عطر شیمیایی باشد.

 

لذت تازه شدن

لذت تازه شدن

 

اسکراب لایه بردار صورت گل رز بیوآکوا BIOAQUA

شاد باشید 🙂
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.