آرایشی و زیبایی

پاسخ 10 سوال خانم ها درباره انتخاب کرم ضد آفتاب

پاسخ 10 سوال خانم ها درباره انتخاب کرم ضدآفتاب

آیا در انتخاب کرم ضد آفتاب دچار مشکل شده اید و نمی دانید چه نوع ضد آفتابی مناسب پوست شما است؟ آیا جدای از این مورد سوالات دیگری نیز در رابطه با کرم ضد آفتاب برایتان پیش آمده که به دنبال پاسخ هایشان می گردید، در این مقاله از فروشگاه آنلاین بانه گالری به سوالاتی که ذهنتان را درگیر کرده پاسخ می دهیم پس با ما همراه باشید.

همه افراد در برابر اشعه مضر خورشید نیازمند کرم ضد آفتاب خواهند بود. این اشعه مضر ماورا بنفش در صورتی که مداوم به پوست ما اثبات کند منجر به سرطان پوست خواهد شد پس بهتر است برای جلوگیری از این فاجعه خود را در برابر آن ایمن کنیم که یکی از راه های حفاظت در برابر آن استفاده از ضد آفتاب مناسب می باشد. ما در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات متدوالی که راجب انتخاب کرم ضد آفتاب پرسیده می شود پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

1 . چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

خیلی از افراد هستند که با زدن کرم ضد آفتاب مشکل دارند و اعتقادی به استفاده کردن از آن ندارند در اینجا به دلایل استفاده ضروری از این کرم می پردازیم.

 

خطر سرطان پوست

یکی از شایع ترین سرطان ها در بین مردم آمریکا سرطان پوست است که با استفاده کردن مداوم از کرم ضد آفتاب می توانیم خطر ابتلا به این بیماری را تا نصف کاهش دهیم.

 

استفاده از کرم ضدآفتاب محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش

از علل ابتلا به سرطان پوست برخورد اشعه مضر ماورا بنفش به پوست است که نازک شدن لایه اوزون این خطر را افزایش داده که ضد آفتاب مانعی برای رسیدن آن به پوست می شود. همچنین احتمال آفتاب سوختگی را کاهش می دهد. به همین خاطر اولین پیشنهاد متخصصان پوست انتخاب کرم ضدآفتاب مناسب می باشد.

 

حفظ رنگ پوست

گاهی روی پوست صورت لکه های تیره ایجاد می شود که با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب پوست می توانید از عارضه جلوگیری کنید و رنگ پوست خود را حفظ نمایید. ضد آفتاب مانع از تغییر رنگ پوست شما خواهد شد و به لطافت و ثابت ماندن رنگ آن کمک می کند.

 

چرا باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم؟

استفاده از کرم ضدآفتاب برای جلوگیری از پیری زودرس

هنگامی که اشعه مضر به پوست شما اثبات می کند باعث پیری زودرس آن خواهد شد که از نشانه های آن باعث ضخیم شدن پوست و حالت چرمی آن شده و کاهش کلاژن پوست را به همراه دارد. به همین منجر به چین چروک در پوست می شود که با زدن کرم ضد آفتاب می توانید از آن جلوگیری کنید.

 

2 . از چه کرم ضدآفتابی باید استفاده کنیم؟

شما باید از کرم ضد آفتابی استفاده نمایید که در برابر طیف وسیعی از اشعه ماورا بنفش محافظت کند، اس پی اف 30 با بالا داشته باشد و در برابر آب مقاومت کند. ضد آفتابی که این موارد را ارائه دهد می تواند پوست شما را از مضراتی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم حفظ کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ضد آفتاب به تنهایی نمی تواند به طور کامل از پوست شما محافظت و از ایجاد عوارض آفتاب جلوگیری نمایید.

 

3 . نوع پوست برای انتخاب کرم ضدآفتاب مهم است؟

برای پوست های مختلف ضد آفتاب های مخصوص به نوع پوست را باید استفاده کرد.

  • کسی که پوست چربی دارد باید کرم ضد آفتاب فاقد چربی Oil Free و سبک را انتخاب کند.
  • کسانی که پوست های حساس دارند و دارای التهاب و قرمزی هستند باید کرم ضد آفتابی را مورد استفده قرار دهند که پوستشان را تحریک نکند و باعث سوختگی آن نشود. روی این نوع از ضد آفتاب ها عبارت Hypoallergenic یا ضد حساسیت درج شده است.
  • منافذ پوست مسدود و دارای جوش نیز باید از ضد آفتابی که فاقد مواد کومدوژن زا non-Comedogenic را مورد استفاده قرار دهند تا مشکلات آن ها تشدید نشود.
  • کسانی که پوست های تیره دارند نباید از ضد آفتاب هایی که مثل گچ روی پوست قرار می گیرند استفاده کنند و کرم ضد آفتاب شیمیایی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

 

همچنین بخوانید: ۱۰ کرم پودر آرایشی مارک و سبک برای پوست های حساس

 

4 . چه مواقعی باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم؟

هر موقع که از خانه خارج می شوید اشعه ماورا بنفش در حال تابش است حتی در مواقعی که هوا ابری می باشد این اشعه 80 درصد بیشتر اشعه UV را وارد پوست شما خواهد کرد. برف، ماسه و شن نیز نیاز شما به ضد آفتاب را افزایش می دهد چون آن ها این اشعه را منعکس می کنند.

 

5 . SPF روی کرم ضدآفتاب چه معنی می دهد؟

مفهوم SPF برای بسیار از افراد نامفهوم است اما دانستن معنی آن آسان خواهد بود. اصطلاح SPF مخفف Sun Protection Factor به معنی فاکتور حفاظتی در برابر آفتاب می باشد، معیاری برای اندازه گیری توانایی ضد آفتاب در برابر اشعه UV بوده که باید این را هم بدانید که SPF به تنهایی معیار خوب بودن ضدآفتاب نیست.

به طور مثال اگر پوستی در برابر نور خورشید محافظت نشود بعد از یک دقیقه فرایند قرمزی پوست و سوختگی آن آغاز می شود که با استفاده از ضد آفتاب با SPF15 این فرآیند 15 مرتبه کندتر خواهد شد.

به فرض مثال شما یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 تهیه کرده اید اگر به طور معمول 10 دقیقه طول می کشد تا پوست شما بسوزد استفاده از این ضد آفتاب 300 دقیقه یا 5 ساعت این روند را عقب می اندازد. هرچند SPF فقط در برابر اشعه UVB از پوست شما محافظت می کند در حالی که اشعه UVA نیز مضراتی برای پوست خواهد داشت.

 

6 . استفاده از SPF چند بهتر است؟

در کل باید بدانید که استفاده از ضد آفتاب با SPF 15 به پایین محافظت کمتری را ایجاد می کند. برای محافظت از پوست باید از SPF بین 15 تا 30 استفاده کنید که در رده متوسط قرار دارد. ضدآفتاب هایی با اس پی اف بالای 30 به میزان بیشتری از پوست حفاظت خواهد کرد. پس یک فرد معمولی با کرم ضد آفتاب با SPF 30 می تواند از پوست خود در مقابل مضرات خورشید جلوگیری کند.

پس انتخاب ضد آفتاب تا حد زیادی به نوع پوست شما بستگی دارد اگر پوست حساسی دارید و مستعد سرطان پوست باید از ضدآفتاب با SPF 50 استفاده کرده چرا تا 98 درصد از پوست شما محافظت می کند.

 

7 . کرم ضدآفتاب را چندبار و چه مقدار استفاده کنیم؟

اکثر افراد از ضد آفتاب بین 25 تا 50 درصد از مقدار توصیه شده را استفاده می کنند. باید از کرم ضد آفتاب به اندازه کافی استفاده کرد و تمام نقاطی را که لباس ها آن را نمی پوشاند را ضد آفتاب زد. نباید فراموش کنید که گردن، گوش ها و قسمت بالا پاها و دست ها را نیز باید ضد آفتاب بزنید.

باید 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن از منزل ضد آفتاب را بر روی پوست خشک و تمیز بمالید. روی لب های خود نیز از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالم لب حاوی ضد آفتاب بزنید. طبق دستورالعمل های روی کرم در هنگام خارج شدن از خانه عمل نمایید. هر دو ساعت یک بار باید از ضد آفتاب استفاده کرده و حتما بعد از شنا و عرق کردن ضد آفتاب استفاده کنید.

 

کرم ضدآفتاب را چندبار و چه مقدار استفاده کنیم؟

8 . از چه نوع کرم ضدآفتابی باید استفاده کنیم؟

کرم ضد آفتابی که شما بارها و بارها از آن استفاده می کنید باید از طیف گسترده UVA و UVB محافظت کند همچنین SPF 30 به بالاتر داشته و در برابر آب مقاوم باشد. انتخاب ضد آفتاب مناسب شخصی بوده و بسته به نوع بدن می تواند متفاوت باشد.

 

9 . چه تفاوتی بین کرم ضدآفتاب های فیزیکی و شیمیایی وجود دارد؟

کرم های ضدآفتاب فیزیکی همانند یک سپر عمل می کنند به طوری که پرتوهای خورشید را از روی سطح پوست بازتاب و منحرف خواهند کرد. ترکیباتی که در این نوع وجود دارد ترکیب فعال اکسید روی و یا دی اکسید تیتانیوم می باشد. اما ضد آفتاب های شیمیایی مانند اسفنج عمل کرده و پرتوهای خورشید را جذب می کنند.

حاوی یک یا چند ماده فعال که شامل: آووبنزن، اکسی بنزن، اکتوکرلین، اکتیزالات، اکتینوسات و هموسالات است که به راحتی روی پوست قرار می گیرد و آثار سفیدی بر روی پوست به جا نمی گذارد.

 

10 . کرم ضدآفتاب آیا میزان ویتامین D بدن را کاهش می دهد؟

ممکن است استفاده از کرم ضد آفتاب در کاهش ویتامین D بدن تأثیر داشته باشد و باعث کاهش تولید آن شود. پس اگر نگران کاهش این ویتامین هستید می توانید با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بیشتر افراد ویتامین دی بدن خود را از طریق مواد غذایی و مکمل ها دریافت می کنند که با این روش خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهند چرا که دیگر مجبور نیستن در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرند.

در این مقاله از مجموعه مقالات فروشگاه بانه گالری پاسخ برخی سوالات متداول درباره انتخاب کرم ضد آفتاب آشنا ساختیم. امیدواریم با خواندن این مطلب به پاسخ سوالات خود در زمینه انتخاب کرم ضد آفتاب رسیده باشید. اگر قصد خرید کرم ضد آفتاب اصل را دارید و می خواهید با قیمت مناسب و ارزانی آن را خریداری نمایید همین حالا می توانید از طریق فروشگاه آنلاین بانه گالری اقدام کنید و یک خرید مطمئن را تجربه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *